Concert: "Amsterdam ziet sterren!"
Symfonisch Blaasorkest ATH treedt op 7 mei voor de 50ste keer voor u op in de Grote Zaal en neemt u mee op een muzikale reis door het universum. Onder leiding van de dirigente Ali Groen belooft het een waar spektakel te worden.
Om te beginnen hoort u hoe Gustav Holst zich de planeten Mars, Uranus en Jupiter voorstelde. In een bijzonder arrangement voor harmonieorkest kunt genieten van dit schitterende werk. Daarnaast mag natuurlijk de alom bekende filmmuziek van Star Wars niet ontbreken in een reis door het heelal.
Ook staan er twee internationale sterren uit eigen gelederen op het programma. Onze Engels-Mexicaanse althoboïst David Eglon Harris laat u genieten van een muzikale uitvoering van Variations for Oboe and Military Band van de componist Nikolai Rimsky-Korsakov. Onze Spaanse bastubavirtuoos Guillermo Collazo Cortegoso zorgt voor een swingende afsluiter met Fnugg Blue, waarin u bijzondere technieken als multiphonics en lip-beats kunt horen.
Musici:
Symfonisch Blaasorkest ATH
Dirigent - Ali Groen
Hobo - David Eglon Harris
Bastuba - Guillermo Collazo Cortegoso
Programma:
Wagner - Walkürenritt (uit 'Die Walküre')
G. Holst - Mars, Uranus en Jupiter (uit 'The Planets', op. 32)
Rimski-Korsakov - Variaties op een thema van Glinka in g
R. Strauss - Also sprach Zarathustra, op. 30
Williams/Hunsberger - Star Wars Trilogy
Devreese - Three Waltzes for Symphonic Band
Baadsvik - Fnugg Blue
Plaats: Concertgebouw Amsterdam
Aanvang: 20:15u
Kaarten: €24,- inclusief pauzedrankje (met korting: €21,50)
Kaartverkoop: www.concertgebouw.nl